¿Cuál es tu signo?

Španělský zpěvák David Rees nedávno vytvořil tuto píseň plnou charakterových vlastností. Jestli nevěříte horoskopu, tak to vůbec nevadí, španělštinu s tímto songem můžeš cvičit i tak.

Začni poslechem, doplň chybějící výrazy a pak se podívej textu blíže na zoubek: ¿cómo define estos signos?

Pojďte teď jednotlivým popisům zkusit víc porozumět s obrázky a komentáři v této prezentaci – klikněte na obrázek znamení a zobrazí se vám malá nápověda:

Jak jsi porozuměl/a? Otestuj se v kvízu a opakuj si vlastnosti:

Tak jak se jmenuje jaké znamení? Přetáhni název na správný obrázek.

Nakonec si můžete hravě procvičit slova popisující osobnost v tomto setu na QUIZLETu (dole můžeš změnit typ cvičení nebo lekci otevřít v quizletu a vytisknout si ji):

¿Cómo te gustó esta canción? ¿Te identificas con su definición? Yo no suelo leer mi horóscopo, pero la canción se me pegó mucho 🎵🎶 (zůstala mi v hlavě).

Vero je lektorka španělštiny a autorka projektu Es que. Španělský jazyk vybrousila na akademické půdě i na ulicích Mexika a Kanárských ostrovů. Španělština pro mě není jen o výuce, ale i o každodenním kontaktu s hispánským prostředím. Své zážitky přenáším do lekcí, proto mě baví spolupráce, kde jde o víc než jen gramatiku. Chci, aby se mnou studenti pronikli do španělštiny skrz vlastní zájmy a jejich výmluvy, proč pro svou španělštinu nic neudělali, přestaly platit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.