Tropická zahrada na nádraží v Madridu

V tomto článku bych vám ráda představila jedno z nejkrásnějších míst v Madridu. Místo, které si zamilujete na první pohled a budete tu chtít trávit čas i jinak než jen čekáním na vlak. Ano, jedná se o hlavní vlakové nádraží v Madridu – Atocha.

Nejstarší nádraží v Madridu bylo postaveno v roce 1851 a mělo tehdy jen jedno nástupiště. Kvůli zvýšení kapacity nádraží prošlo během několika let mnoha rekonstrukcemi. Nejzajímavější je renovace, která proběhla v letech 1985–1992 pod vedením nejslavnějšího španělského architekta, Rafaela Moneema.

Cestující a turisty přitahuje především nádražní čekárna v podobě tropického skleníku, která vznikla na místě původních nástupišť zastřešených prosklenou kovovou konstrukcí. Stará budova nádraží se proměnila v tropickou zahradu s více než 260 exotickými druhy rostlin. Najdeme tam i malé jezírko s nejrůznějšími vodními rostlinami, které je domovem pestrobarevných rybiček a želv. Čekárna nádraží Atocha je příjemné odpočinkové místo i pro ty, kteří zrovna nikam nejedou.

Lektorka španělštiny, která se narodila v Srbsku a díky mexickým telenovelám se zamilovala do španělštiny. A ta láska trvá dodnes. Vystudovala jsem angličtinu a španělštinu se zaměřením na vzdělání na Technické univerzitě v Liberci a následně španělskou filologii v Olomouci. Zkušenosti jsem získala na studijním pobytu v Granadě, pracovní stáži v jazykové škole v Barceloně a v Las Palmas. Své studenty motivuji, aby se zbavili strachu z mluvení a radovali se z vlastních pokroků a úspěchů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.