Filmy ve španělštině – 3 tipy

Sledování filmů ve španělštině je skvělý způsob, jak si procvičovat a udržovat jazyk. Je to pak o to příjemnější, když dané filmy opravdu stojí za to. Já jsem si dnes pro Vás připravila tři tipy na filmy, které se mi moc líbily.

První z nich je kolumbijsko-španělský film La cara oculta – es un thriller psicológico que consigue mantener al espectador atento a la pantalla. Analiza sentimientos de culpa, traición, miedo y también amor.

Druhý je španělský film z roku 1976 Cría cuervos – la película obtuvo el Premio del Jurado del Festival de Cannes y el Premio de Festival de Karlovy Vary. El título alude al refrán «Cría cuervos y te sacarán los ojos».

Třetí je thriller, který Vás udrží v napětí Contratiempo – es una película de suspenso y misterio. Comparada con las anteriores, es una película más comercial – para relajarse después del trabajo.

¿Puede también recomendar algunas películas?

¿Qué tipo de películas prefieres?

¿Cuál es la última película que has visto?

Jmenuji se Michaela Zormanová, španělštinu jsem studovala na Ostravské univerzitě a také na Universidad de Santiago de Compostela během svého Erasmus pobytu. Po škole jsem odjela do Dominikánské republiky, kde jsem pracovala jako turistická průvodkyně. V současnosti bydlím v Olomouci a kromě učení také tlumočím a překládám. Mou velkou vášní je lationamerické umění - výtvarné, zvláště to "tradiční", a poezie - občas se proto pustím i do její propagace u nás.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.