Letíme do Španělska

Vamos a la playa o o … Úplně slyšíte tu píseň a už se vidíte na slunečné pláži, ideálně s mořem u nohou a drinkem v ruce. Tak společně v článku mrkneme na to, co se aktuálně po cestujících žádá, přihodíme pár španělských frází a pak už je jen na vás, abyste ulovili levnou letenku a všechno si to zkusili na vlastní kůži.

Jednou v noci jsem našla letenky do Valencie za skvělou cenu a přesně tuhle písničku jsem si zpívala, když jsem šla pro peněženku do auta, abych je hned zaplatila. Vidina dovolené nahnala adrenalin do hlavy a radost mi vydržela přesně týden. Pak totiž skončila balada o pláži a nastoupilo byrokratické tango, abychom stihli vše před odletem.

Co je potřeba pro přílet z ČR do Valencie:

  • letenku (některé drinky sice dávají křídla, ale letenka je jistota)
  • cestovní pas nebo občanský průkaz
  • mezinárodní potvrzení (o očkování / negativním testu / prodělání nemoci covid-19)
  • zvláštní sanitární formulář
  • respirátor

Není to nic složitého, ale nic netušící člověk by se do toho mohl zamotat. Podmínky se v dnešní době neustále mění a čert aby se v tom vyznal. Doporučuji si vše ověřit na stránkách www.mzv.cz/madrid/cz , kde jsou aktuální informace k jednotlivým zemím. Jen pozor, podmínky mohou být různé pro jednotlivé oblasti.

U nás to probíhalo takto. Plná radosti jsem jednou v noci koupila letenky pro sebe a děti do Valencie za neodolatelnou cenu. Letenky máme, pasy máme platné. Dva dny jsem jásala a teprve poté řešila, že vlastně letíme z Vídně a že zřejmě bude potřeba nějaké testování. Ups. No nic, to se přeci dá vyřešit. Ale znáte to, tik tak…

Takže jsem hlídala dostupnost termínů, abych se včas objednala na PCR testy (dnes by stačil i antigenní). Pak jsem s napětím vyhlížela e-mail s mezinárodním potvrzením o negativním výsledku. Skvělé je, že děti do 12 let netřeba testovat.

48h před odletem už to šlo všechno strašně rychle. Nejprve jsme se odbavili online. Check-in je v téhle fázi důležitý, protože budete potřebovat číslo sedadla pro následující formulář.

Jako třešničku na dortu jsem za celou rodinu vyplnila zvláštní sanitární formulář (www.spth.gob.es). Ten se ve finále ukázal jako nejnutnější na každém kroku na letišti – od registrace zavazadel až po nástup do letadla vyžadují tento vygenerovaný kód pro každého pasažéra (včetně dětí) a při příletu vás bez načtení QR kódu prostě nepustí ven.

Zvládli jsme to a první den na pláži mě jen utvrdil, že každý krůček a vyplněný formulář za tu cestu rozhodně stál😊.

Můžete si teď zkusit zahrát Chcete být milionářem a vyzkoušet si španělské fráze a názvy dokumentů. Na dovolenou vám to sice nevydělá, ale rozhodně připraví 😉. ¡Suerte!

Quien quiere ser millonario https://learningapps.org/display?v=pr6zbvxea21

¡Hola! Jmenuju se Zuzana, překládám, učím, a na Instagramu se snažím ukazovat, že studium cizích jazyků může být zábava. Ráda cestuju, miluju hudbu a moje srdce bije v rytmu Mexika. Neumím držet jazyk za zuby, a tak mě hned po idiomech nejvíc baví konverzovat na nejrůznější témata.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.