Pasados en un tráiler

28.1. 2021Veronika Čadová96x0

Věřím, že spoustu z vás nalákal ke španělštině obsah Netflixu, nebo naopak španělština na Netflix. Ať je to tak či jinak, určitě to využijte. 


Já jsem se tentokrát pozastavila nad trailerem seriálu Las chicas del cable. Poslechněte si ho taky a pozastavte se nad použitím minulých časů v tomto úryvku. 

Můžete první zkusit doplnit správné sloveso podle citu a potom poslechem traileru zkontrolovat:

Mně toto krátké video přišlo jako fajn ukázka využití imperfecta, ale taky kontrastu mezi imperfectem (había) a indefinidem (pidió). Indefinido představuje tu akci, to co se událo, zatímco imperfecto k tomu tak nějak dodává tu „omáčku“, ty okolnosti. Souhlasíte?

Aneb gramatika je všude kolem nás a můžeme ji čerpat z různých zdrojů.

Lektorka, která si na své práci užívá kreativitu a dynamičnost. Již nějakou chvíli propadá kouzlu online prostředí. Ráda seznamuje studenty s hispánským světem od nuly, ale taky zlepšuje to, co již umí. Žila v Mexiku, kde si prošla školou dvojsmyslů, a na Tenerife se naučila, že neexistuje autobus, nýbrž guagua.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chceš, abychom tě informovali o nových příspěvcích na blogu? Pošli nám svůj email a my se postaráme o to, abys o žádný nepřišel/ nepřišla.

  • Pokud jsi lektor/ka španělštiny a chceš se k nám přidat už teď jsi vítán/a. Napiš nám a domluvíme se.

  • Kategorie