Pasados en un tráiler

Věřím, že spoustu z vás nalákal ke španělštině obsah Netflixu, nebo naopak španělština na Netflix. Ať je to tak či jinak, určitě to využijte. 


Já jsem se tentokrát pozastavila nad trailerem seriálu Las chicas del cable. Poslechněte si ho taky a pozastavte se nad použitím minulých časů v tomto úryvku. 

Můžete první zkusit doplnit správné sloveso podle citu a potom poslechem traileru zkontrolovat:

Mně toto krátké video přišlo jako fajn ukázka využití imperfecta, ale taky kontrastu mezi imperfectem (había) a indefinidem (pidió). Indefinido představuje tu akci, to co se událo, zatímco imperfecto k tomu tak nějak dodává tu „omáčku“, ty okolnosti. Souhlasíte?

Aneb gramatika je všude kolem nás a můžeme ji čerpat z různých zdrojů.

Vero je lektorka španělštiny a autorka projektu Es que. Španělský jazyk vybrousila na akademické půdě i na ulicích Mexika a Kanárských ostrovů. Španělština pro mě není jen o výuce, ale i o každodenním kontaktu s hispánským prostředím. Své zážitky přenáším do lekcí, proto mě baví spolupráce, kde jde o víc než jen gramatiku. Chci, aby se mnou studenti pronikli do španělštiny skrz vlastní zájmy a jejich výmluvy, proč pro svou španělštinu nic neudělali, přestaly platit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.