Apadrinazgo sin fronteras a jiné charitativní projekty

V pátek 6.5. 2022 se po nutné odmlce konal další ročník charitativního plesu na podporu projektů v Latinské Americe. Chtěla bych vám nejen povyprávět, jak ples probíhal, ale zároveň bych vám ráda představila, čím přesně se Diecézní charita Plzeň zabývá. Třeba se taky zapojíte do jednoho velmi zajímavého projektu adopce na dálku a když ne, možná se naučíte pár nových slov a frází, které se objeví v článku, co pro Španělské jednohubky napsal vedoucí projektu Pablo Chacón Gil.

Vyprávění si vlastně můžete poslechnout tady a procvičit si tak minulý čas.

el baile de Cáritas (iMontes)

Letos oslavila česká diecézní charita 100 let svého působení. Čemu všemu se věnují v Diecézní charitě Plzeň si můžete přečíst tady a my se podíváme na vybrané projekty se zahraničím.

AMMERE – apoyo para las madres menores de edad en Peru

Letos na plese představili právě projekt AMMERE, který podporuje nezletilé matky v Peru. A pozor, nezletilými myslí matky ve věku 12-16 let. Podpora představuje materiální (ne finanční) a potravinovou pomoc.

PARABA AZUL – apoyando varias actividades de tiempo libre para niňos y adolescentes en Bolivia

Projekt pojmenovaný podle papouška má zpestřit volný čas dětem v bolívijském Puente San Pablo, aby se nenechaly stáhnout klesající společností k drogám, sexuálnímu otroctví atp.

UAUAUA – o tom, jak pomáhají Ukrajině a Ukrajincům u nás, možná máte a možná nemáte ponětí. Já jsem svou zkušenost s měsícem dobrovolničení jako tlumočník právě u této charity popsala tady.

Pablo Chacón Gil vám jako vedoucí projektu představí Adopci na dálku, celý text je formální a ve španělštině a já mu velmi děkuji, že projekt pro Španělské jednohubky takhle krásně do detailů popsal. Osobně nad tím teď s manželem velmi uvažujeme, Ivana ze Španělštiny do plavek už dokonce tu zkušenost má. Pokud i vás by tahle poměrně nenákladná a přesto obrovská pomoc zajímala, neváhejte a ozvěte se přímo Pablovi. A pozor, můžete španělsky i česky 😉 .

Teď už ale směle na článek o adopci na dálku. Do komentáře můžete napsat, co nového jste se naučili či dozvěděli.

Apadrinazgo sin fronteras – la historia del proyecto
Apadrinazgo sin fronteras – cooperacion y financiacion del proyecto
¡Hola! Jmenuju se Zuzana, překládám, učím, a na Instagramu se snažím ukazovat, že studium cizích jazyků může být zábava. Ráda cestuju, miluju hudbu a moje srdce bije v rytmu Mexika. Neumím držet jazyk za zuby, a tak mě hned po idiomech nejvíc baví konverzovat na nejrůznější témata.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.