5 tipů, jak se rozmluvit sám

Krásný podzimní den, studenti a samoukové španělštiny!

Při samostudiu se můžete naučit gramatiku, psát emaily a dopisy, procvičit si čtení a poslech, ale s mluvením už je to horší, protože na konverzaci musí být dva. Ale co dělat v případě, když k sobě nikoho nemáte?

Cestování na Google mapách

Máte nějakou destinaci, kam byste se rádi vydali? Vyhledejte si ji na Googlu a zkuste popisovat cestu. Určitě budete na cestě potkávat nějaké lidi. Vymýšlejte si příběhy: Kdo to je? Jak se jmenuje? Kolik má let? Kde pracuje? Jaká je jeho profese? Co v té práci dělá? Kdo jsou členové jeho rodiny? Atp.

The secret door

Tak se jmenuje jedna úžasná stránka, na které při vstupu uvidíte zavřené dveře. A když na ně kliknete, objevíte se na velmi zajímavých místech naší planety. The secret door vás zavede do muzeí, galerií, obchodů, tunelů a mnoho dalších míst. Můžete mluvit o tom, co vidíte nebo o čemkoli, co vás napadne.

Mluvit dvě minuty na jedno téma

Už jste někdy zkoušeli mluvit určitou dobu na jedno téma? Když si vyberete 15 témat, tak máte zajištěnou konverzaci na půl hodiny. Což je dobrý krok k posunu ve španělštině, je tak? 🙂 Aktivitu si můžete zpestřit kolem štěstí, které najdete na www.wheelofnames.com.

Popisovat vaše každodenní činnosti

Když jdete prát oblečení, jak se ve španělštině řeknou ty jednotlivé úkony, které musíte udělat, než se prádlo začne prát? Co se dělá po vyprání? Jak popsat ve španělštině aktivity, které musíte udělat, abyste doma měli uklizeno, uvařeno, vypráno, vytřeno, zameteno, vyžehleno, vysáto atd.? A co přesně děláte v zaměstnání? Umíte to říct španělsky? Zkuste to. 🙂 V prosinci vyjde projekt ve Španělštině pro samouky, který vám s tímto pomůže.

Komentovat filmy a seriály

Určitě máte nějaký svůj oblíbený film nebo seriál. Zkuste popsat jeho děj a okomentovat, jak se vám to líbilo či nelíbilo. 

Pokud na konverzaci nechcete být sami, přijďte za námi do whatsappové skupiny, kde najdete každý den jednu konverzační aktivitu. 

Vaše Marie

Jmenuji se Marie Horáková, jsem obyčejná holka z jihu Moravy, mám 22 let a španělštinu studuji na Ostravské univerzitě. A proto, že jsem nadšený samouk cizích jazyků, nyní pomáhám ostatním studentům v samostudiu španělštiny v jedné facebookové skupině, kde jsou všechny materiály dostupné zdarma. Mám zkušenosti jak s výukou španělštiny v České republice, tak s tlumočením a překládáním v Peru.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.