7 zajímavostí o Ciudad de México

Přemýšleli jste někdy o cestě do Mexika? A co takhle za hranice Karibiku do spárů ohromného Mexico City? Já jsem si tam život na půl roku vyzkoušela a i když je to monstrum, něčím si mě získalo a bylo krásné se tam vrátit ❤️

Proto pro vás dnes mám 7 curiosidades sobre la Ciudad de México – možná ani nevíte, co tam na vás čeká!

A jak jinak než v trochu hravé a didaktické verzi – pojďte si ty zajímavosti první zkusit sami poskládat:

Co že jste se právě dozvěděli?

  • Část Mexico City byla vystavěna na jezeře Texcoco. To v dnešní době způsobuje to, že se především centrum města každý rok trochu propadává. V kombinaci se zeměstřesením v centru dokonce můžete vidět, že některé budovy jsou lehce nakřivo.
Painting of Tenochtitlan-Tlatelolco on Lake Texcoco (9755215791)
  • CDMX se nachází v nadmořské výšce 2 240 m a tedy když tam přiletíte, dost pravděpodobně ucítíte nějaké efekty nedostatku vzduchu, jako je třeba bolest hlavy.
  • Pod CDMX se nachází pohřbený aztécký chrám spolu s dalšími zbytky města Technochtitlan. Tyto ruiny přímo v centru v muzeu můžete taky okouknout.
  • CDMX se pyšní tolika muzei, že je dokonce 2. město s největším počtem muzeí hned po Londýně. Já jsem jich za půl roku pár stihla, ale třeba takové Museo Nacional de Antropología, stojí hned za několik návštěv. Společně se s jedním dalším článkem můžete vydat do muzea Fridy Kahlo a zkusit si, jestli byste rozuměli všem důležitým informacím, které se hodí ke vstupu. A rovnou ho virtuálně navštívit.
  • Metro je hodně speciálním organismus v tomto městě. Zajímavostí je, že pro něj byla vytvořena speciální ikonografie, aby se i lidé, kteří neumí číst mohli bez problému orientovat. Každá stanice má totiž svoji speciální ikonu, která nějakým způsobem zachycuje něco symbolického z místa, kde se stanice nachází.
  • Byli jste v Madridu? Slyšeli jste někdy o Plaza de Cibeles? Tak pozor, v CDMX najdete jeho přesnou repliku.

Fuente de Cibeles en México.jpg

  • Národní autonomní univerzita Mexika (UNAM), kam jsem měla tu čest vycestovat studovat, se pyšní jedním z největším kampusem na světě a dokonce je součástí UNESCA! Říká se mu Ciudad Universitaria a je to reálně takové malé městečko v městě. Když se podíváte na moji fotku, uvidíte, že jsem v porovnání opravdu maličká, jaja! Ale taky si všimněte, že i když nejedete do Mexika studovat, campus stojí za navštívení již minimálně, abyste na vlastní oči viděli tento mural na univerzitní knihovně, increíble, verdad?

Tak co, za čím byste se do CDMX vydali vy? 🇲🇽

Pro všechny přesnější a barvitější informace o Mexiku vás odkážu na blog a také knihu Mexikopedie, je to poklad!

Vero je lektorka španělštiny a autorka projektu Es que. Španělský jazyk vybrousila na akademické půdě i na ulicích Mexika a Kanárských ostrovů. Španělština pro mě není jen o výuce, ale i o každodenním kontaktu s hispánským prostředím. Své zážitky přenáším do lekcí, proto mě baví spolupráce, kde jde o víc než jen gramatiku. Chci, aby se mnou studenti pronikli do španělštiny skrz vlastní zájmy a jejich výmluvy, proč pro svou španělštinu nic neudělali, přestaly platit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.