Co navštívit v Arequipě?

Arequipa je druhé největší peruánské město, kterému se také přezdívá la Ciudad Blanca (Bílé město). Leží na jihu země a z celého města je krásný výhled na sopku Misti. 

Pojďme si ukázat pět míst, která můžeme v Arequipě navštívit. 

Plaza de Armas

Plaza de Armas se nachází v jádru historického centra, které je součástí památek UNESCO. Toto náměstí je obklopeno kostely, muzei, hotely a restauracemi na terasách, kde si můžete večer dát něco tradičního nebo si dát drink. Na každém kroku jsou cestovní kanceláře, díky kterým můžete prozkoumat další peruánská místa. Až se budete procházet okolo Plaza de Armas, dávejte pozor, ať nespadnete. Je tam kluzká zem. 🙂 

Kaňon Colca

Kaňon Colca je nejlepším místem v Jižní Americe, kde můžete vidět kondora andského. Doporučuje se vydat se na cestu brzy ráno (např. okolo čtvrté hodiny), aby turisté stihli kondora v letu. V tomto údolí jsou také horké prameny La Calera. 

el Mirador de Yanahuara

Vyhlídky jsou jedny z nejlepších míst k návštěvě v Arequipě. Z nich můžete ocenit město ve všech jeho rozměrech. Tradiční vyhlídka Yanahuara s oblouky z kvádru byla vylepšena o skleněnou vyhlídku, která se tyčí více než 50 metrů a funguje pouze o sobotách, nedělích a svátcích.

Chcete se pokochat? Mrkněte na tento odkaz: https://bit.ly/3SToABy 

Mundo Alpaca

Je to vlastně muzeum, díky kterému si rozšíříte povědomí o tom, jak se vyrábí oblečení z vlny lamy alpaky. Uvidíte tam celý proces zpracování a jako bonus si v jejich obchodě můžete zakoupit hotový výrobek. Vstup do Mundo Alpaca je zdarma. 

Convento de Santa Teresa

Návštěvníci tohoto kláštera říkají, že je prohlídka naplňuje pocitem klidu. Uchvacující jsou exponáty obrazů, soch, nábytku a zlatých prací. Jednou z jeho hlavních atrakcí je jít v poledne poslouchat řádové sestry zpívající Angelus. Nevidíte je, ale můžete je slyšet a zážitek je mystický. U východu si také můžete koupit typické sladkosti, které sestry vyrábějí.

Více informací najdete v tomto videu: https://bit.ly/3RAVTZ1

Chystáte se navštívit Arequipu nebo už jste tam byli? Co se vám tam nejvíce líbilo? Dejte vědět do komentáře.

Vaše Marie

Jmenuji se Marie Horáková, jsem obyčejná holka z jihu Moravy, mám 22 let a španělštinu studuji na Ostravské univerzitě. A proto, že jsem nadšený samouk cizích jazyků, nyní pomáhám ostatním studentům v samostudiu španělštiny v jedné facebookové skupině, kde jsou všechny materiály dostupné zdarma. Mám zkušenosti jak s výukou španělštiny v České republice, tak s tlumočením a překládáním v Peru.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.