Día de muertos

El otoño ha llegado y con él también una fiesta de colores, sabores y alegría: Día de Muertos. He encontrado este cortometraje y lo he utilizado para presentarles algunos elementos relacionados con esta celebración – pensando en que disfruten también los principiantes. Primero pongan a prueba su comprensión del video y luego jueguen con el vocabulario. ¿Ahora sabrían decir unas frases sobre la fiesta?


Podzim je tu a s ním oslavy plné barev, chutí a radosti: Día de Muertos. Narazila jsem na toto video a tak jsem ho využila, abych vám představila nějaké elementy spojené s těmito oslavami – myslela jsem na to, aby si užili taky začátečníci. První zkuste otestovat porozumění videu a potom si pohrajte se slovíčky. Uměli byste teď říct pár vět o této oslavě?

Vero je lektorka španělštiny a autorka projektu Es que. Španělský jazyk vybrousila na akademické půdě i na ulicích Mexika a Kanárských ostrovů. Španělština pro mě není jen o výuce, ale i o každodenním kontaktu s hispánským prostředím. Své zážitky přenáším do lekcí, proto mě baví spolupráce, kde jde o víc než jen gramatiku. Chci, aby se mnou studenti pronikli do španělštiny skrz vlastní zájmy a jejich výmluvy, proč pro svou španělštinu nic neudělali, přestaly platit.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.