Día de San Valentín – unas ideas creativas

Ať už jste milovníci svátku svatého Valentýna a s chutí si ho nějak ozvláštníte, nebo je to na Vás všechno moc komerční a sladké, ale možná byste si dali říct, pokud by Vám někdo nabídl nějakou variantu, která by se Vám líbila, případně si myslíte, že to stejně nemáte s kým slavit… pro Vás všechny je určený tento článek… a hlavně je určený pro ty, kteří rádi využijí příležitosti a procvičí si trošku tu naši milovanou španělštinu. Láska k jazykům je přece taky důležitá.

Celébralo con amigos: En países como Puerto Rico, Colombia o Perú, este 14 de febrero conmemora también la amistad y se tiene por costumbre intercambiar regalos entre amigos.

Regala una orquídea: Entre los regalos más preciados en Perú se encuentran las orquídeas, originales de la flora peruana.

Celébralo con tu maskota: Según el sitio web Le Web Pédagogique, más de 9 millones mascotas recibirán un regalo de su dueño.

Cuéntale tus sentimientos a tu amor: El nombre de Valentín significa valiente o valeroso. Por eso también es el día perfecto para confesar tus sentimientos por otra persona.

Convierta San Valentín en un ritual de chocolate: Para muchos, San Valentín incluye el chocolate. ¿Y si lo hacemos de la forma tradicional? Como bebida con un toque de chile o con pan (de yema). 

La poesía latinoamericana siempre es una buena idea: Por ejemplo Mario Benedetti: „Si te quiero es porque sos mi amor mi cómplice y todo y en la calle codo a codo somos mucho más que dos.“

Ejercicios interactivos:

  • vocabulario: https://wordwall.net/resource/52583214
  • Pablo Neruda: https://wordwall.net/resource/52582773
Jmenuji se Michaela Zormanová, španělštinu jsem studovala na Ostravské univerzitě a také na Universidad de Santiago de Compostela během svého Erasmus pobytu. Po škole jsem odjela do Dominikánské republiky, kde jsem pracovala jako turistická průvodkyně. V současnosti bydlím v Olomouci a kromě učení také tlumočím a překládám. Mou velkou vášní je lationamerické umění - výtvarné, zvláště to "tradiční", a poezie - občas se proto pustím i do její propagace u nás.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.