Mañana, mañana a 9 podobných výrazů

V tomhle mini článku se dozvíte, jak to chodí v některých domácnostech španělských jednohubek a také v článku vyzobete deset výrazů, které vám nahradí české varianty „už to bude“. Sami jednou jistě potvrdíte, že se tyhle španělské fráze fakt hodí.

Když jsme se v lednu sešly s VeroEvou v Mexiku, zasmály jsme se nad příběhy s našimi drahými polovičkami, kdy jsme neustále odjížděly na výlety, protože přece pojedeme mañana, mañana. A když jsme si v pondělí volaly s holkama z Jednohubek, shodly jsme se, že si je celý ten hispanohablante svět v tomhle dost podobný.

Na video se můžete podívat tady. Níže najdete 10 způsobů, jak vyjádříte, že ještě stíháte 

🙂

 .

Ahorititititita – Hned to bude. (Zdrobnělina frčí hlavně v Mexiku. Berte, že čím víc ahorita, tím dýl si počkáte 😀 .)

Ya voooooooy. – Už jduuuuu. (Rozumějte, že si můžete klidně zapálit, než se slečna ještě osprchuje, nalíčí, třikrát převlíkne a sejde dolů.)

Voy llegando / voy saliendo / voy aparcando. – Už …. (Kecy v kleci, většinou ještě vůbec nejsem na cestě.)

Un minuto y ya. – Minutku a hotovo. (Prosím vás, minutky nepočítejte!)

Mañana le llamo. – Zítra zavolám. (Ať už vám nebo někomu jinému, telefon se pravděpodobně odehraje až za pár dní.)

Al rato te alcanzo. – Za chvilku tě doženu. (Tak tady čekejte, že můžete stihnout i celý výlet, než se dotyčný stihne přidat.)

Ya casi. – Už to skoro je. (Ptali jste se u někoho doma, kdy už se bude obědvat? V případě ya casí si klidně můžete dát vydatnou svačinu, času dost.)

Nos vemos mañana. – Uvidíme se zítra. (Tak tady pozor, dokud si zítra znovu nezavoláte, byl to planý poplach, do kalendáře si to rozhodně psát nemusíte.)

Me falta una cosita y listo. – Ještě drobnost a mám to. (Frázi můžete opakovat a získávat čas navíc v práci, ve škole i doma.)

Solo un momento. – Jenom chvilku. (Délku chvilky si dovedete představit, hlavně když jde o tchýni na telefonu.)

Pamatujte si, že trpělivost růže přináší – Con el tiempo y paciencia se adquiere la ciencia. Příště, až budete honit tiempo, využijte jednu z 10 užitečných frází 😉.

¡Hola! Jmenuju se Zuzana, překládám, učím, a na Instagramu se snažím ukazovat, že studium cizích jazyků může být zábava. Ráda cestuju, miluju hudbu a moje srdce bije v rytmu Mexika. Neumím držet jazyk za zuby, a tak mě hned po idiomech nejvíc baví konverzovat na nejrůznější témata.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.