Proč číst pohádky?

  • Vylepšujeme si jazykové dovednosti

Díky čtení pohádek si vylepšujeme jazykové dovednosti. Důležité je, že si rozšiřujeme slovní zásobu v kontextu. Vzhledem k tomu, že se jedná o pohádky, často se slova opakují a jejich postupná znalost nám zvyšuje sebevědomí. To pomáhá k tomu, abychom se rozmluvili. Zároveň se učíme, jak se slova píšou.

  • Snadněji se učíme cizí jazyk

Čtení pohádek je skvělé z toho důvodu, že existuje mnoho pohádek, které známe v našem rodném jazyce, takže se učíme rychleji.

  • Zapojujeme více smyslů

K tomu, abychom se naučili cizí jazyk pomáhá i to, že se při pohádkách nemusíme stresovat a hledat si každé slovíčko, protože knihy obsahují obrázky. Zapojujeme tím více smyslů a jednodušeji se učíme. Lidem, kteří čtou se navíc zlepšuje paměť. Zapojujeme více smyslů i v případě, kdy posloucháme audioknihu, se kterou se mimo jiné učíme výslovnosti a artikulaci.

  • Učíme se koncentraci a disciplíně
  • Podporujeme představivost a kreativitu

Pamatujete si na pohádku o třech prasátkách? Připravila jsem ji pro vás ve verzi s piktogramy.

Jmenuji se Patricie Strnadová, jsem ze Zlína a mám 25 let. Studuji na Ostravské univerzitě španělskou filologii, jako bakalářský obor jsem vystudovala španělštinu ve sféře podnikání. Absolvovala jsem i dva jazykové kurzy, jeden v Málaze a druhý ve Valencii. V roce 2019 jsem vyjela na pracovní stáž přes Erasmus +, kde jsem pracovala na oddělení mládeže na radnici města Vitoria-Gasteiz. Co se týče práce se španělštinou mám zkušenosti s překladem a se sháněním klientů. Dále jsem autorkou projektu espanol_innovativo. Své hodiny se snažím dělat pro studenty zábavné a tak, aby byl student co nejaktivnější. Mám ráda reggaeton, La que se avecina a společenské tance. Se španělštinou mě spojuje také to, že mám ráda tolerantní a otevřené lidi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.