10 odkazů na téma příroda ve španělštině

Jak řekl Pablo Saz: „Amar a la naturaleza forma parte del amarse a uno mismo.“ My Češi máme přírodu obecně rádi, jak ukázala i doba covidová, ale možná vás překvapí, že Španělé jsou na tom dost podobně.

Přináším vám článek, kde najdete 10 odkazů s tipy na stránky a blogy o přírodě, od přežití až po zahrádky.

1. NG-ES

První tip vede k notoricky známému National Geographic – fauna i flora s nádhernými fotografiemi a bezva články ve španělštině. Stačí kliknout a můžete brouzdar hodiny a hodiny v sekci naturaleza.

2. Zoo

Pokud chcete sledovat zvířata a zároveň si o nich něco přečíst, pak doporučuju virtuální prohlídku Zoo, třeba tu v Guadalajaře můžete navštívit tady.

3. Táboření

Loni jste si v letním článku mohli přečíst, co všechno znamená campamento. Španělé oproti Mexičanům stanují častěji, ale ani ve Španělsku to není s tábořením jednoduché. Na stránkách Sapos y princesas najdete mimo jiné i seznam těch nejlepších míst na kempování ve volné přírodě a upozornění na některá úskalí.

4. Vive la naturaleza

Úplným dobrodruhům by se mohl líbit Manual de supervivencia plný tipů, jak přežít ve volné přírodě. Jejich stránky plné pestrobarevných fotografií se mi líbí a dodnes se z nich učím nová a nová slovíčka.

5. Život v přírodě

Dokonce existuje dokument El ermitaño de Treig  a rozhovor s mužem, který už více než 40 let žije mimo civilizaci.

Vraťme se ale domů, protože ne všichni touží po horských túrách či divoké zvěři. Češi jsou známí zahrádkáři. Do Mexika jezdí nejvíce kaktusářů právě z České republiky a nejeden zahradník se dostal ke královskému dvoru v Anglii. Pokud se zajímáte o zahradu, mám pro vás hned dva tipy.

6. & 7. Zahrada

Fernando Ruz si vede na blogu něco jako deník plný fotografií a popisků. U nás doma přežije jen aloe a tlustice, ale jeho stránky Jardinería y diseňo de jardines doporučuju všema deseti.

A pokud chcete širší rozhled, zavítejte do virtuální zahrádky , kde najdete články od semínka až po džungli a v online shopu si můžete porovnat i ceny (objednávka by vás do ČR vyšla o dost dráž, pozor!).

8. & 9. Medio Ambiente

Ochránci přírody by mohli ocenit novinky a zprávy kanálu EFE verde.

Ve Valencii jsem měla možnost přičichnout k práci jedné zajímavé organizace, která se zabývá ochranou životního prostředí a používá znalosti práva jako nástroj k boji za udržitelnost. To je IIDMAInstituto Internacional de Derecho y Medio Ambiente.

10. Čteme o přírodě (pro děti i dospělé)

Na závěr si dovolím něco pro odlehčení. Znáte časopis Guía Infantil? Najdete v něm krom jiného vyprávění, bajky a pohádky. Pro odkaz na příběhy s tematikou přírody klikněte zde. Můj osobní tip je Historia de un árbol. Lektory potěší i z gramatického hlediska a navíc jsou u něj k dispozici doplňující materiály.

Jak řekl Einstein: „Mira profundamente en la naturaleza y entonces comprenderás todo.“ Tak hurá do přírody. Přeju vám všem krásné léto plné energie a drobných radostí. Kdybyste nás chtěli potěšit, pošlete nám na FB nebo IG pozdrav z přírody (nebo vlastně odkudkoli). Já už se těším na svůj tradiční čtrnáctidenní digitální detox s vůní lesa.

¡Hola! Jmenuju se Zuzana, překládám, učím, a na Instagramu se snažím ukazovat, že studium cizích jazyků může být zábava. Ráda cestuju, miluju hudbu a moje srdce bije v rytmu Mexika. Neumím držet jazyk za zuby, a tak mě hned po idiomech nejvíc baví konverzovat na nejrůznější témata.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.