Co je možné dělat každý den a zabere to málo času?

Citáty. Můžete si je pouze číst nebo si je také zapisovat do kalendáře nebo do sešitu. Tímto způsobem každý den napíšete něco ve španělštině, nezabere vám to moc času a zároveň si zaktivujete slovní zásobu nebo se naučíte nová slovíčka. Navíc ty stejné citáty jsou dostupné v různých jazycích, takže se můžete pokusit o překlad a pak si ho zkontrolovat. Ale pokud chcete, můžete si s tím hrát mnohem více. Zkuste:

  • Hledat odvozená slova

Habla una nueva lengua para que el mundo sea un nuevo mundo.

Hablar – (el/la) hablante, (el/la) hablador/a

  • Pozorovat španělskou gramatiku

Ženský tvar – una nueva lengua

Mužský tvar – un nuevo mundo

Rozkaz – habla (2. osoba jednotného čísla)

Přítomný subjuntiv – sea (3. osoba jednotného čísla). Používá se po spojení para que, které vyjadřuje záměr nebo cíl. Zároveň vidíme, že se subjuntiv používá v případech, kdy máme rozdílné osoby.

  • Hledat synonyma

Lengua – idioma

  • Hledat antonyma

Hablar – callar

  • Popřemýšlet, zda znáte podobná slova

Zpívat – cantar

Křičet – gritar

Šeptat – susurrar

  • Převádět citát do jiných osob

Hablad nuevas lenguas para que el mundo sea un nuevo mundo.

  • Použít stejná slova, ale vytvořit vlastní větu

Me gusta hablar lenguas extranjeras. El mundo se hace más grande con ellas.

Citáty můžete najít například na Instagramu na profilu https://www.instagram.com/escritos/, na webové stránce https://proverbia.net/ nebo na https://www.mundifrases.com/.

Jmenuji se Patricie Strnadová, jsem ze Zlína a mám 25 let. Studuji na Ostravské univerzitě španělskou filologii, jako bakalářský obor jsem vystudovala španělštinu ve sféře podnikání. Absolvovala jsem i dva jazykové kurzy, jeden v Málaze a druhý ve Valencii. V roce 2019 jsem vyjela na pracovní stáž přes Erasmus +, kde jsem pracovala na oddělení mládeže na radnici města Vitoria-Gasteiz. Co se týče práce se španělštinou mám zkušenosti s překladem a se sháněním klientů. Dále jsem autorkou projektu espanol_innovativo. Své hodiny se snažím dělat pro studenty zábavné a tak, aby byl student co nejaktivnější. Mám ráda reggaeton, La que se avecina a společenské tance. Se španělštinou mě spojuje také to, že mám ráda tolerantní a otevřené lidi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.