Jakou roli hraje motivace v učení se cizích jazyků? Bonus – vánoční challenge.

21.12. 2020Patricie Strnadová168x0

Motivace je jedna z nejdůležitějších věcí. Hned na začátku by nám mělo být jasné, proč se chceme cizí jazyk naučit. Měla by mít hlubší smysl a mělo by to být něco osobního. V životě jsem narazila na mnoho lidí, kteří mají rodinu nebo předky z jiné země a vždy se naučili cizí jazyk rychleji než ti ostatní, protože je s jazykem spojovalo něco silného.

Někomu pomáhá, když postupuje po malých krocích. Např. si řekne, že se tento týden naučí přítomný čas a že se mu bude každý den věnovat 20 minut. Hlavní je, aby byl cíl reálný. Když ho splníte, můžete si to zaznačit do kalendáře, zůstanete tak motivovaní, protože každý den budete plnit svůj cíl a budete mít motivaci k pokračování ve studiu. Kvůli tomuto funguje dobře aplikace Duolingo, protože člověka nutí každý den studovat, aby nepřerušil úspěšnou šňůru. 

Vybírejte si hlavně to, co vás baví, protože jinak rychle motivaci ztratíte. Motivace by měla být pozitivní a vycházet z vás; motivací například nebude to, že společnost očekává, že se naučíte anglicky, protože je to v tomto světě důležité. Motivovat vás může to, že si najdete správné metody, které vás budou bavit, nebo taky učitel, který vás může motivovat svým přístupem nebo třeba tím, že vám ukáže, co všechno zahrnuje tento jazyk a čemu všemu se můžete věnovat. Měli byste spojit příjemné s užitečným, abyste zůstali motivovaní, co se třeba zkusit se naučit něco z písniček? 

Motivací může být i jazykový certifikát, který vás donutí, abyste se jazyku věnovali každý den, ale nejvíc motivující na tom je ten pokrok, který pocítíte po získání tohoto certifikátu a pocit toho, že jste něco dokázali.

Před pár dny jsem našla úžasnou challenge, která se zakládá na tom, že člověk 30 dní publikuje na Instagramu stories, v nichž mluví cizím jazykem. Tato challenge je úžasná v tom, že zahrnuje důležité zásady. Nutí člověka se věnovat jazyku každý den, mluvit a zlepšovat se. Chtěla jsem vás vyzvat k tomu, abyste tuto challenge zkusili, protože věřím, že vás to bude motivovat k dalšímu studiu, protože uvidíte, že aktivním používáním jazyka se za 30 dní hodně zlepšíte.

Abyste měli zpětnou vazbu, označte mě ve vašich stories a já se vás, pokud to bude nutné, opravím. Můj Instagram je: @patulka30 plus na stories napište #speakingspanishfor30days.

Určitě budete spokojení, že jste v roce 2020 pro sebe něco udělali a v něčem se zlepšili. Přidáš se i ty? Pokud ano, tak do komentářů napiš: „challenge accepted!“.

Jmenuji se Patricie Strnadová, jsem ze Zlína a mám 24 let. Studuji na Ostravské univerzitě španělskou filologii, jako bakalářský obor jsem vystudovala španělštinu ve sféře podnikání. Absolvovala jsem i dva jazykové kurzy, jeden v Malaca Instituto v Málaze a druhý v Enforex ve Valencii. Co se týče španělštiny, tak nemám ještě tolik zkušeností, vzhledem k tomu, že jsem studentka, ale pracovala jsem 2 roky v olejotéce La Chinata jako asistentka projede, kde jsem mluvila španělsky se šéfem a ostatními prodejnami a dělala jsem překlady. Přes prázdniny jsem pracovala pro českou firmu, které jsem hledala možné španělské klienty a obvolávala je. V roce 2019 jsem absolvovala praktickou stáž v rámci Erasmu + ve Vitorii-Gasteiz, kde jsem pracovala na oddělení mládeže v sekci pro cestování a dávala jsem konverzační hodiny. Jsem přátelská, mám ráda práci v týmu, komunikaci, ráda cestuju a poznávám nové lidi. Poslouchám reggaeton, mám ráda La que se avecina, hokej, bruslení, lyžování, 11 let jsem dělala moderní gymnastiku a teď se věnuji společenskému tanci, hlavně latině, takže mám ráda i salsu a bachatu. Se španělštinou mě spojuje taky to, že mám ráda tolerantní a otevřené lidi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chceš, abychom tě informovali o nových příspěvcích na blogu? Pošli nám svůj email a my se postaráme o to, abys o žádný nepřišel/ nepřišla.

  • Pokud jsi lektor/ka španělštiny a chceš se k nám přidat už teď jsi vítán/a. Napiš nám a domluvíme se.

  • Kategorie